DOM NA SKALE to wyjątkowy koncert piosenki autorskiej, przeznaczony do przestrzeni sakralnej, którego wykonanie prapremierowe odbyło się w Bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława BM na Skałce w Krakowie, a premiera światowa w 2014 roku w Bazylice Santa Maria In Aracoeli na Wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie.

Tytuł koncertu pochodzi od utworu napisanego przez Michała Zabłockiego z muzyką Agnieszki Chrzanowskiej. Poprzez skałę – opokę, nasuwa powiązanie z Piotrem naszych czasów. To muzyczno – słowna opowieść o młodości i latach dojrzałych Jana Pawła II, w której podkreślona jest rola domu rodzinnego Wojtyły oraz wartości jakie z niego wyniósł i która umiejscawia źródło duchowości Karola Wojtyły w ziemi małopolskiej.

W koncercie krakowska artystka Agnieszka Chrzanowska prezentuje utwory własnej kompozycji do słów polskich poetów: Michała Zabłockiego, Włodzimierza Dulemby, Krzysztofa Sikory, Kamila Śmiałkowskiego i Karola Wojtyły. W koncercie wykorzystano również teksty prozą autorstwa Jana Pawła II i włoskiego dziennikarza watykanisty Franco Bucarellego, w interpretacji aktorskiej Michał Chorosińskiego oraz utwory instrumentalne Ennio Morricone i Astora Piazzoli. Artystce towarzyszy zespół krakowskich muzyków instrumentalistów.

Goście specjalni koncertu to: włoski kompozytor i wirtuoz akordeonu Marco Lo Russo – rekomendowany przez samego Ennio Morricone, oraz autor tekstów prozą, włoski pisarz i watykanista Franco Bucarelli – niezwykły świadek historii, który miał okazję spotkać sześciu papieży i przeprowadził pierwszy telewizyjny wywiad polskiego papieża zaraz na początku jego pontyfikatu.

Utwory tworzące niezwykłą atmosferę koncertu, to m.in. „Ulica Rajska”, „Natchnienie”, „Niebo ciągle nade mną” i „Ktoś się długo pochylał nade mną” z tekstem K. Wojtyły, pochodzącym z poematu „Pieśń o Bogu ukrytym”. Finałowy ekumeniczny utwór „Panie nasz”, został wykonany przez Agnieszkę Chrzanowską przed papieskim oknem na Franciszkańskiej 3 w czasie ostatniej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Scenografię koncertu stanowią fotografie pochodzące z Archiwum Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach i Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz artystyczne fotografie Marcina Brzózki, wykonane w Małopolsce oraz we wnętrzach Muzeum w Wadowicach.

15 lipca br. odbyła się premiera płyty DOM NA SKALE – Live In Wadowice, wydanej przez Universal Music Polska. To rejestracja koncertu, jaki odbył się 18 V 2015 w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, z okazji 95. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Płyta ukazuje się przed Światowymi Dniami Młodzieży Kraków 2016. Album promuje specjalna wersja utworu „Niebo ciągle nade mną”, w której wystąpił wirtuoz akordeonu Marco Lo Russo i pianista Giulio Vinci. Album dostępny w sklepach muzycznych, w Empikach, oraz w wersji cyfrowej, z dodatkowym singlem, na serwisach muzycznych TIDAL, Spotify, Apple Music, Google Play, muzodajnia.pl i Deezer.