Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 27/07/2016
6:00 pm - 10:15 pm

Lokalizacja
Rynek Główny 41, Stare Miasto, Krakow

Kategorie Nie Kategorie


JAZZ FAIR PLAY 2Fair Play – czysta gra, to koncert, w którym spotkały się dwa muzyczne światy, które przenikają się wzajemnie i harmonijnie współistnieją: Marco Lo Russo i jego fascynacje muzyką etniczną oraz Agnieszki Chrzanowskiej, której muzyczna dusza – w związku z jej greckimi korzeniami – zawsze była przepełniona elementami europejskiej muzyki ludowej. Kompozycje Marco, w których znalazły się też elementy jazz latino, przeplatają się z utworami Agnieszki o charakterze ballad jazzowych, oraz tych z elementami swingu i bluesa.

W programie koncertu pojawia się oczywiście tytułowy „Fair play”, napisany przez Agnieszkę oraz jej piosenki „Ciągłość rozmowy”, „Nic nikogo nie obchodzi”, „Zimowy prześwit”, „Zwinność”, „Wolna”, „Cały świat płonie”, „Dniem i nocą”, „Nostalgia i Ty”, „Niebo ciągle nade mną” i „Słońce dnia” i instrumentalne kompozycje Marco Lo Russo: „Carillon”, „Obsession”, „Red Tango”, „Solo Contigo”, „Tarabuk” oraz „Viaggiando”. Szczególnie miejsce w koncercie zajmuje aria „Summertime”, z opery „Pordy and Bess”, ze słowami DuBose’a Heywarda i muzyką Georga Gershwina oraz kompozycja Cole Portera „I’ve Got You Under My Skin”. Całość dopełnia „All Blues” Milesa Davisa zagrany zgodnie z zasadami Fair Play.

Aranżacje utworów są efektem współpracy znakomitych polskich i włoskich muzyków, którzy współdziałali z wzajemnym poszanowaniem, dzieląc się swoją wiedzą, wrażliwością, muzycznym doświadczeniem i fascynacjami.

Koncert został objęty patronatem Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie. Prapremiera koncertu odbyła się w NOC JAZZU 16 lipca 2016 r. , w Klubie Aktora SPATIF / LOŻA  w Krakowie.

JAZZ FAIR PLAY

Agnieszka Chrzanowska – wokal

Marco Lo Russo – akordeon

Giulio Vinci – fortepian

Wojciech Pieczka – fortepian, akordeon

Michał Chytrzyński – skrzypce akustyczne i elektryczne

Szymon Frankowski – kontrabas

Wiesław Jamioł – perkusja

Bookings

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.